Select Event

Year 5-6 - Grand Final - Raroa Normal Intermediate - 04 December 2018 
Year 7-8 - Grand Final - Raroa Normal Intermediate - 03 December 2018 
Year 5-6 - Semifinal 4 - Titahi Bay Intermediate - 30 November 2018 
Year 7-8 - Semifinal 4 - Titahi Bay Intermediate - 29 November 2018 
Year 5-6 - Semifinal 2 - Hutt Intermediate School - 22 November 2018 
Year 7-8 - Semifinal 2 - Hutt Intermediate School - 21 November 2018 
Year 5-6 - Semifinal 3 - Queen Margaret College - 21 November 2018 
Year 7-8 - Semifinal 3 - Queen Margaret College - 20 November 2018 
Year 5-6 - Semifinal 1 - Fergusson Intermediate - 20 November 2018 
Year 7-8 - Semifinal 1 - Fergusson Intermediate - 19 November 2018 
Year 7-8 - Paraparaumu Beach School - 15 November 2018 
Year 7-8 - Paraparaumu Beach School - 15 November 2018 
Year 5-6 - Paraparaumu Beach School - 15 November 2018 
Year 5-6 - Paraparaumu Beach School - 15 November 2018 
Year 5-6 - Hutt Intermediate School - 09 November 2018 
Year 7-8 - Hutt Intermediate School - 08 November 2018 
Year 5-6 - Wainuiomata Intermediate School - 08 November 2018 
Year 7-8 - Wainuiomata Intermediate School - 07 November 2018 
Year 5-6 - Queen Margaret College - 02 November 2018 
Year 7-8 - Queen Margaret College - 01 November 2018 
Year 5-6 - Fergusson Intermediate - 01 November 2018 
Year 7-8 - Fergusson Intermediate - 31 October 2018 
Year 5-6 - South Wellington Intermediate School - 26 October 2018 
Year 7-8 - South Wellington Intermediate School - 25 October 2018 
Year 5-6 - South Wellington Intermediate School - 25 October 2018 
Year 7-8 - South Wellington Intermediate School - 24 October 2018 
Year 5-6 - Titahi Bay Intermediate - 19 October 2018 
Year 7-8 - Titahi Bay Intermediate - 18 October 2018 
Year 5-6 - Tawa Intermediate - 18 October 2018 
Year 7-8 - Tawa Intermediate - 17 October 2018 
Year 9-10 - Grand Final - Onslow College - 16 October 2018 
Year 9-10 - Semifinal 2 - Onslow College - 28 September 2018 
Year 9-10 - Semifinal 1 - Onslow College - 27 September 2018 
Year 7-8 - Rangikura School - 27 September 2018 
Year 5-6 - Rangikura School - 27 September 2018 
Year 5-6 - Greytown School - 21 September 2018 
Year 7-8 - Greytown School - 20 September 2018 
Year 5-6 - Masterton Intermediate - 20 September 2018 
Year 7-8 - Masterton Intermediate - 19 September 2018 
Year 9-10 - Solway College - 19 September 2018 
Year 7-8 - Solway College - 19 September 2018 
Year 9-10 - Solway College - 18 September 2018 
Year 9-10 - Wellington High School - 14 September 2018 
Year 9-10 - Wellington High School - 13 September 2018 
Year 7-8 - Aotea College - 12 September 2018 
Year 9-10 - Aotea College - 12 September 2018 
Year 9-10 - Aotea College - 11 September 2018 
Year 9-10 - Hutt Valley High School - 11 September 2018 
Year 5-6 - Hutt Valley High School - 10 September 2018 
Year 7-8 - Hutt Valley High School - 10 September 2018 

Year 5-6 - Grand Final - Raroa Normal Intermediate - 04 December 2018

RankTeam NameSchool
1Wellesley 2Wellesley College
2Geared upKahutara School
2Grease MonkeysBoulcott School
4Crofton Downs Code CrackersCrofton Downs Primary School
5Linden LlamacornsLinden School
6Nuts and VoltsParaparaumu Beach School
6Triple TCTitahi Bay School
6Trentham SteelTrentham School
9St Marks SmartiesSt Mark's Church School
10The Wainuioru WondersWainuioru School
10Collaborative CalculatorsWaterloo School
12The Little EinsteinsNgaio School

Year 7-8 - Grand Final - Raroa Normal Intermediate - 03 December 2018

RankTeam NameSchool
1Marsden VictoriousSamuel Marsden Collegiate School
2Machinists IncKahutara School
2SWIS VegansSouth Wellington Intermediate School
4EaglesKelburn Normal School
5Fergusson Int 1Fergusson Intermediate
6HandimenHutt Intermediate School
7Fergusson Int 2Fergusson Intermediate
7Maidstone MagnetixMaidstone Intermediate
9Plimmerton 1Plimmerton School
10TrumpParaparaumu Beach School
11Tawa Intermediate 3Tawa Intermediate
12Raroa RobotsRaroa Normal Intermediate

Year 5-6 - Semifinal 4 - Titahi Bay Intermediate - 30 November 2018

RankTeam NameSchool
1Linden LlamacornsLinden School
2Nuts and VoltsParaparaumu Beach School
2Triple TCTitahi Bay School
4RSS Psychedelic PineapplesRaumati South School
5Te Kura Maori o Porirua 1Te Kura Maori o Porirua
6TechnoPlimsPlimmerton School
7EPro16 divided by tuasTe Horo School (Kapiti)
8Mighty MechanicsParaparaumu Beach School
9PythonsTe Horo School (Kapiti)
10TiwaiwakaRangikura School
11Trouble MakersParaparaumu Beach School
11Maraeroa MonstersMaraeroa School

Year 7-8 - Semifinal 4 - Titahi Bay Intermediate - 29 November 2018

RankTeam NameSchool
1Tawa Intermediate 3Tawa Intermediate
2TrumpParaparaumu Beach School
2Plimmerton 1Plimmerton School
4Tawa Intermediate 4Tawa Intermediate
5Those GuysTe Horo School (Kapiti)
6Light BulbsTe Horo School (Kapiti)
7Three blind mice and a CattAdventure School
8MIS Yr8 GirlsMasterton Intermediate
9Marsden MechanicsSamuel Marsden Whitby
10NeuronsKapanui School
10Paraparaumu 2Paraparaumu School
12TRY AGAINBishop Viard College

Year 5-6 - Semifinal 2 - Hutt Intermediate School - 22 November 2018

RankTeam NameSchool
1Wellesley 2Wellesley College
2Grease MonkeysBoulcott School
3Collaborative CalculatorsWaterloo School
4Newlands NeutronsNewlands Primary
5Hutt Central 2Hutt Central School
6Double HelixesMaungaraki School
7Rat DawgzSt Theresa's School (Plimmerton)
7PAUA PelicansPauatahanui School
9Wellesley 1Wellesley College
9Green MachineGreenacres School
11EPRO 4 SnailsKorokoro School
12Tawa KaupekapekaTawa School

Year 7-8 - Semifinal 2 - Hutt Intermediate School - 21 November 2018

RankTeam NameSchool
1Maidstone MagnetixMaidstone Intermediate
1Raroa RobotsRaroa Normal Intermediate
3Wellesley 2Wellesley College
4HandimenHutt Intermediate School
5Paremata CollidersParemata School
6Raphael House 1Raphael House Rudolf Steiner School
6Master MakersOur Lady of the Rosary School
8The UltimatesSt Orans College
9Paremata HadronsParemata School
10The BanditosMaidstone Intermediate
11Wilford1Wilford School
12Raphael House 2Raphael House Rudolf Steiner School

Year 5-6 - Semifinal 3 - Queen Margaret College - 21 November 2018

RankTeam NameSchool
1St Marks SmartiesSt Mark's Church School
2Crofton Downs Code CrackersCrofton Downs Primary School
3The Little EinsteinsNgaio School
4E=MC2Otari School
5Crofton Downs Crowd PleasersCrofton Downs Primary School
6InfinityIsland Bay School
6KaleidoscopeIsland Bay School
8The FishesSt Francis De Sales School
9Maniac BraniacsQueen Margaret College
10The EdisonsBrooklyn School (Wellington)
11RIPOOtari School
12Marsden FernsSamuel Marsden Collegiate School

Year 7-8 - Semifinal 3 - Queen Margaret College - 20 November 2018

RankTeam NameSchool
1EaglesKelburn Normal School
2SWIS VegansSouth Wellington Intermediate School
3Marsden VictoriousSamuel Marsden Collegiate School
4Northland 3Northland School
5Northland 2Northland School
6SWIS Step UpsSouth Wellington Intermediate School
7EndeavourQueen Margaret College
8Sacred Heart LeprechaunsSacred Heart Cathedral School
9Northland 4Northland School
10The TeslasBrooklyn School (Wellington)
11Seatoun's Ingenious InnovatorsSeatoun School
11Seatoun's Enigmatic EnginnersSeatoun School

Year 5-6 - Semifinal 1 - Fergusson Intermediate - 20 November 2018

RankTeam NameSchool
1The Wainuioru WondersWainuioru School
1Geared upKahutara School
3Trentham SteelTrentham School
4O.C.S MugglesOxford Crescent School
4New Kids on the BlockMartinborough School
6Trentham RocketsTrentham School
6The CraftersSt Mary's School (Carterton)
8Pinehaven PredatorsPinehaven School
9The Blue WarriorsSouth Featherston School
10St Joseph's SchoolSt Joseph's School (Upper Hutt)
11PhoenixTui Glen School
11Hadlow TerminatorsHadlow Preparatory School

Year 7-8 - Semifinal 1 - Fergusson Intermediate - 19 November 2018

RankTeam NameSchool
1Machinists IncKahutara School
2Fergusson Int 2Fergusson Intermediate
2Fergusson Int 1Fergusson Intermediate
42+2=5Otari School
5ElemenatorsHadlow Preparatory School
6Opaki RimaOpaki School
7Cog-nitive ConstructorsKahutara School
8St Josephs 2St Joseph's School (Upper Hutt)
8The Wainuioru CreatorsWainuioru School
8All StarsTui Glen School
11South Dot Dot DotSouth Featherston School
12Solway NuclearSolway College

Year 7-8 - Paraparaumu Beach School - 15 November 2018

RankTeam NameSchool
1Paraparaumu 2Paraparaumu School
2NeuronsKapanui School
3TrumpParaparaumu Beach School
4RSS EinsteinsRaumati South School
5Waikanae ThunderWaikanae School
5Waikanae AtomsWaikanae School
7paraparaumu 1Paraparaumu School
8RSS BrainstormRaumati South School
9Electronics ExpertsParaparaumu Beach School
10Fantastic FourKapanui School
11Waikanae TornadoesWaikanae School

Year 7-8 - Paraparaumu Beach School - 15 November 2018

RankTeam NameSchool
1Those GuysTe Horo School (Kapiti)
2Light BulbsTe Horo School (Kapiti)
3Awesome FoursomeTe Horo School (Kapiti)
4Smart CookiesKenakena School
5Cup Cake CrewKenakena School
6OTK364Te Kura Kaupapa Maori o Te Rito
7HigginsTe Kura Kaupapa Maori o Te Rito

Year 5-6 - Paraparaumu Beach School - 15 November 2018

RankTeam NameSchool
1EPro16 divided by tuasTe Horo School (Kapiti)
1PythonsTe Horo School (Kapiti)
3Flaming MarshmallowsPukerua Bay School
4E-lemon-atorsPukerua Bay School
5ManaTe Kura Kaupapa Maori o Te Rito

Year 5-6 - Paraparaumu Beach School - 15 November 2018

RankTeam NameSchool
1Nuts and VoltsParaparaumu Beach School
1RSS Psychedelic PineapplesRaumati South School
3Trouble MakersParaparaumu Beach School
4Mighty MechanicsParaparaumu Beach School
5The InventorsWaikanae School
5RSS Ferociously Cuddly CrocodilesRaumati South School
7Spark of lightKapanui School
8The TechniciansKapanui School
9The Team OmegaWaikanae School
9The Fruit SaladsWaikanae School
9Paraparaumu 2Paraparaumu School
12Paraparaumu 1Paraparaumu School

Year 5-6 - Hutt Intermediate School - 09 November 2018

RankTeam NameSchool
1Double HelixesMaungaraki School
2Hutt Central 2Hutt Central School
3Grease MonkeysBoulcott School
4Thunder TigersBoulcott School
4Birchville BoiisBirchville School
4O.C.S MugglesOxford Crescent School
7Hutt Central 1Hutt Central School
8naenae ThunderbirdsNaenae Primary School
9O.C.S Flaming StarsOxford Crescent School
10Tech-nique PeepsMaungaraki School
10Ultimate RulersBirchville School
10Naenae WairuaNaenae Primary School

Year 7-8 - Hutt Intermediate School - 08 November 2018

RankTeam NameSchool
1The BanditosMaidstone Intermediate
2Maidstone MagnetixMaidstone Intermediate
3HandimenHutt Intermediate School
4Master MakersOur Lady of the Rosary School
5Crazy CreatorsOur Lady of the Rosary School
6Three 2 OneKorokoro School
7Hutt LegionHutt Intermediate School
84 MusketeersMaidstone Intermediate
9Team Deadly MarshmallowsAvalon Intermediate School
9The E-pros of the 8Korokoro School
11The DefaultsAvalon Intermediate School

Year 5-6 - Wainuiomata Intermediate School - 08 November 2018

RankTeam NameSchool
1Wellesley 2Wellesley College
2Wellesley 1Wellesley College
3Collaborative CalculatorsWaterloo School
4PhoenixTui Glen School
4EPRO 4 SnailsKorokoro School
6PATIMuritai School
7Dyer DiscoverersDyer Street School
7UsWaterloo School
7The Snazzy BananasMuritai School
10All StarsTui Glen School
10Smartosaurus'Korokoro School
12The Thinking CapsEpuni School

Year 7-8 - Wainuiomata Intermediate School - 07 November 2018

RankTeam NameSchool
1Raphael House 1Raphael House Rudolf Steiner School
2Wellesley 2Wellesley College
3The UltimatesSt Orans College
4Raphael House 2Raphael House Rudolf Steiner School
5SMCS GirlsSt Mark's Church School
6The Popcorn BunniesSt Orans College
7The Muritai Blue PotatoesMuritai School
8Tape LifeSt Orans College
9Wellesley 1Wellesley College
10Muritai TwoMuritai School
11SMCS BoysSt Mark's Church School
12Raphael House 3Raphael House Rudolf Steiner School

Year 5-6 - Queen Margaret College - 02 November 2018

RankTeam NameSchool
1E=MC2Otari School
2RIPOOtari School
2Little EinsteinsNgaio School
4Maniac BraniacsQueen Margaret College
5Ngaio TechniciansNgaio School
5Royal EngineersKarori West Normal School
7P.I.E (Problem-solving, Innovating, Engineers or Ngaio)Ngaio School
8Queen Margaret College 3Queen Margaret College
9Ninja SquidsOtari School
9The Pro EngineersNgaio School
9Engineering ElephantsQueen Margaret College
12Queen Margaret College 2Queen Margaret College

Year 7-8 - Queen Margaret College - 01 November 2018

RankTeam NameSchool
1Sacred Heart LeprechaunsSacred Heart Cathedral School
2Marsden VictoriousSamuel Marsden Collegiate School
3Endeavour Queen Margaret College
42+2=5Otari School
5Lightning Strike Queen Margaret College
6Fast but not furious. Queen Margaret College
7Aethel HairfootzSamuel Marsden Collegiate School
7Marvelous MarshmellowsSamuel Marsden Collegiate School
9Gold Girls in BlueQueen Margaret College
10The ThunderbirdsOtari School
11Green Polar BearsSamuel Marsden Collegiate School
123.141592653 EinsteinsOtari School

Year 5-6 - Fergusson Intermediate - 01 November 2018

RankTeam NameSchool
1Trentham SteelTrentham School
2Pinehaven PredatorsPinehaven School
3St Josephs 1St Joseph's School (Upper Hutt)
4St Josephs 4St Joseph's School (Upper Hutt)
4Trentham RocketsTrentham School
6St Josephs 3St Joseph's School (Upper Hutt)
7NavigatorsSt Brendan's School
7ExplorersSt Brendan's School
9Trentham VipersTrentham School
10St Josephs 2St Joseph's School (Upper Hutt)
11MissionariesSt Brendan's School
12AdventurersSt Brendan's School

Year 7-8 - Fergusson Intermediate - 31 October 2018

RankTeam NameSchool
1Fergusson Int 2Fergusson Intermediate
2Fergusson Int 1Fergusson Intermediate
3St Josephs 2St Joseph's School (Upper Hutt)
4Year 8 HIBS teamHutt International Boys' School
5InnovatorsSt Brendan's School
6Year 7 HIBS teamHutt International Boys' School
7St Josephs 3St Joseph's School (Upper Hutt)
7Navigators 2St Brendan's School
9Navigators 1St Brendan's School
10St Josephs 1St Joseph's School (Upper Hutt)
10ExplorersSt Brendan's School
12St Josephs 4St Joseph's School (Upper Hutt)

Year 5-6 - South Wellington Intermediate School - 26 October 2018

RankTeam NameSchool
1KaleidoscopeIsland Bay School
2InfinityIsland Bay School
3The EdisonsBrooklyn School (Wellington)
4The FishesSt Francis De Sales School
5The EinsteinsBrooklyn School (Wellington)
6The Zip ZappersSt Francis De Sales School
7SprocketsHoughton Valley School
8Seatoun 1Seatoun School
9The Savage FoxesKilbirnie School
9PulleysHoughton Valley School

Year 7-8 - South Wellington Intermediate School - 25 October 2018

RankTeam NameSchool
1Seatoun's Ingenious InnovatorsSeatoun School
2The TeslasBrooklyn School (Wellington)
3SWIS Step UpsSouth Wellington Intermediate School
4Seatoun's Enigmatic EnginnersSeatoun School
5St B SaintsSt Bernard's School
6Frankie's BoysSt Francis De Sales School
7The BestSouth Wellington Intermediate School
7The da VincisBrooklyn School (Wellington)
9EBIS IntellectualsEvans Bay Intermediate School
10SWIS CheeseSouth Wellington Intermediate School
10EBIS ChallengersEvans Bay Intermediate School

Year 5-6 - South Wellington Intermediate School - 25 October 2018

RankTeam NameSchool
1Crofton Downs Code CrackersCrofton Downs Primary School
2Crofton Downs Crowd PleasersCrofton Downs Primary School
3Marsden FernsSamuel Marsden Collegiate School
4St Mark's SmartiesSt Mark's Church School
5Wadestown BlueWadestown School
6SMCS UnicornsSt Mark's Church School
7Kelburn Normal 3Kelburn Normal School
8Kelburn Normal 2Kelburn Normal School
8Kelburn Normal 1Kelburn Normal School
10Wadestown RedWadestown School
11Kelburn Normal 4Kelburn Normal School

Year 7-8 - South Wellington Intermediate School - 24 October 2018

RankTeam NameSchool
1SWIS VegansSouth Wellington Intermediate School
2Northland 2Northland School
3Northland 4Northland School
4Northland 3Northland School
5Whiz BangHataitai School
6The Odd SocksSouth Wellington Intermediate School
7SWIS Step-upsSouth Wellington Intermediate School
8EskimoesHataitai School
9Kelburn Normal 1Kelburn Normal School
10Northland 1Northland School
11The only real competitionHataitai School
12Hataitai HawksHataitai School

Year 5-6 - Titahi Bay Intermediate - 19 October 2018

RankTeam NameSchool
1TechnoPlimsPlimmerton School
2Rat DawgzSt Theresa's School (Plimmerton)
3PAUA PelicansPauatahanui School
4Triple TCTitahi Bay School
5Papakowhai BoltsPapakowhai School
5Toa StrikersNgati Toa School
5TurtlesTitahi Bay School
8The Old Pack of LlamasSt Theresa's School (Plimmerton)
8SLAMTitahi Bay School
10Artificial Intelligent CreatorsPlimmerton School
10Eke PanukuDiscovery School
12PAUA CreatorsPauatahanui School

Year 7-8 - Titahi Bay Intermediate - 18 October 2018

RankTeam NameSchool
1Three blind mice and a CattAdventure School
2Plimmerton 1Plimmerton School
3HadronsParemata School
3CollidersParemata School
5Plimmerton 2Plimmerton School
5TBI BlueTitahi Bay Intermediate
7ToaDiscovery School
8Papakowhai TechiesPapakowhai School
9Nike FlamingoesSamuel Marsden Whitby
9TBI GoldTitahi Bay Intermediate
11ToangaDiscovery School
12Steam PunksAdventure School

Year 5-6 - Tawa Intermediate - 18 October 2018

RankTeam NameSchool
1Linden LlamacornsLinden School
2Newlands NeutronsNewlands Primary
3Green MachineGreenacres School
4Maraeroa MonstersMaraeroa School
5Redwood Rocky RoadsRedwood School (Tawa)
5Redwood MechanicsRedwood School (Tawa)
7Ever GreensGreenacres School
7Crazy Catastrophic CatsRewa Rewa School
7Rewa Rewa RevolutionizersRewa Rewa School
7St Brigid's ComediansSt Brigid's School (Johnsonville)

Year 7-8 - Tawa Intermediate - 17 October 2018

RankTeam NameSchool
1Tawa Intermediate 3Tawa Intermediate
2EaglesKelburn Normal School
2Tawa Intermediate 4Tawa Intermediate
4Raroa RobotsRaroa Normal Intermediate
5Tawa Intermediate 1Tawa Intermediate
6Tawa Intermediate 2Tawa Intermediate
7YTBRaroa Normal Intermediate
8ZazzyKelburn Normal School
8Engineering ExpertsRaroa Normal Intermediate
10Wades 1Wadestown School
11Raroa ROKSRaroa Normal Intermediate
12Wades 2Wadestown School

Year 9-10 - Grand Final - Onslow College - 16 October 2018

RankTeam NameSchool
1Newlands College Team 2Newlands College
2UHC The Real SteelUpper Hutt College
3High GATEWellington High School
3WC 1Wellington College
5eTronOnslow College
6Dream TeamWellington High School
62BChampsWellington High School
8TE RITO Year 9 & 10Te Kura Kaupapa Maori o Te Rito
9Aotea Year 9 1Aotea College
9The FairiesRaphael House Rudolf Steiner School
9Bright SparksWellington High School
12RedRathkeale College

Year 9-10 - Semifinal 2 - Onslow College - 28 September 2018

RankTeam NameSchool
1High GATEWellington High School
2WC 1Wellington College
3Dream TeamWellington High School
4Aotea Year 9 1Aotea College
5TE RITO Year 9 & 10Te Kura Kaupapa Maori o Te Rito
6RedRathkeale College
7Aotea Year 10Aotea College
8WC 3Wellington College
9Solway JejeSolway College
10GreenRathkeale College
11Makoura 1Makoura College

Year 9-10 - Semifinal 1 - Onslow College - 27 September 2018

RankTeam NameSchool
1The FairiesRaphael House Rudolf Steiner School
1UHC The Real SteelUpper Hutt College
12BChampsWellington High School
4eTronOnslow College
5Newlands College Team 2Newlands College
6Bright SparksWellington High School
7WC1Wellington College
8ERROR!Paraparaumu College
8WC3Wellington College
10Newlands College Team 3Newlands College
11Muritai 1Hutt Valley High School
12The GnomesRaphael House Rudolf Steiner School

Year 7-8 - Rangikura School - 27 September 2018

RankTeam NameSchool
1Kahi GroupRangikura School
2BlipsRangikura School
2Elite ProsRangikura School
2SlayzzzzzzRangikura School
4Da ProsRangikura School
6KlasRangikura School

Year 5-6 - Rangikura School - 27 September 2018

RankTeam NameSchool
1The Fabulous FourRangikura School
1TiwaiwakaRangikura School
2Crusty ToesRangikura School
3KLAPRangikura School
4CardiRangikura School
6KakapoRangikura School

Year 5-6 - Greytown School - 21 September 2018

RankTeam NameSchool
1The CraftersSt Mary's School (Carterton)
2Geared upKahutara School
3Marty RulesMartinborough School
4New Kids on the BlockMartinborough School
5G LighteningGreytown School
6Teresa's Tech-LamasSt Teresa's School (Featherston)
7Dalefield 1Dalefield School
7Featherston 1Featherston School
7The BrainbombsSt Mary's School (Carterton)
10G ThrashersGreytown School
11Cogs in MotionKahutara School
11South End SafariSouth End School

Year 7-8 - Greytown School - 20 September 2018

RankTeam NameSchool
1Machinists IncKahutara School
2Cog-nitive ConstructorsKahutara School
3South Dot Dot DotSouth Featherston School
3East BeastsGreytown School
5Monster MechanicsSouth End School
6Featherston 1Featherston School
7Marty CreativeMartinborough School
8Northern lightsGreytown School
8Dalefield 1Dalefield School
8TerminatorsMartinborough School
11Westie BestiesGreytown School

Year 5-6 - Masterton Intermediate - 20 September 2018

RankTeam NameSchool
1The Wainuioru WondersWainuioru School
2Hadlow TerminatorsHadlow Preparatory School
3The Blue WarriorsSouth Featherston School
4Opaki TahiOpaki School
5Hadlow Electric ShockersHadlow Preparatory School
6Tinui TechnicsTinui School
7Fernridge Problem SolversFernridge School
8The Mighty AcornsAlfredton School
8Whareama 1Whareama School
8Fernridge ChallengersFernridge School
8Opaki RuaOpaki School
12Hadlow BrainbotsHadlow Preparatory School

Year 7-8 - Masterton Intermediate - 19 September 2018

RankTeam NameSchool
1Masterton Intermediate Yr 7 Team 2 Masterton Intermediate
1ElemonadersHadlow Preparatory School
3Opaki RimaOpaki School
4Masterton Intermediate Yr 7 Team 1Masterton Intermediate
5The Mighty MegatronsAlfredton School
6NoobinatorsHadlow Preparatory School
7Masterton Intermediate Yr 8 Team 1Masterton Intermediate
8Masterton Intermediate Yr 8 Team 2Masterton Intermediate
8Little Wise OwlsAlfredton School
8oi michanikoiHadlow Preparatory School
11Chanel SaintsChanel College

Year 9-10 - Solway College - 19 September 2018

RankTeam NameSchool
1Makoura 1Makoura College
2Makoura 3Makoura College
3Solway RocketsSolway College
5ChaneliansChanel College
6Makoura 2Makoura College

Year 7-8 - Solway College - 19 September 2018

RankTeam NameSchool
1Solway NuclearSolway College
1The Wainuioru CreatorsWainuioru School
3Opaki ToruOpaki School
4Solway SeaborgiumSolway College
4Science QuartzSolway College
5Opaki WhaOpaki School

Year 9-10 - Solway College - 18 September 2018

RankTeam NameSchool
1GreenRathkeale College
2Solway JejeSolway College
3RedRathkeale College
4BlackRathkeale College
5Don`t Lose Ctrl #We Googled It St Matthew's Collegiate
6Solway SilverSolway College
7Solway ResistanceSolway College
8Solway ScipadSolway College
9WhiteRathkeale College

Year 9-10 - Wellington High School - 14 September 2018

RankTeam NameSchool
1Dream TeamWellington High School
2High GATEWellington High School
3WC_3Wellington College
4WC_1Wellington College
4AS-204Samuel Marsden Collegiate School
6WC_2Wellington College
7The MechanicalsSamuel Marsden Collegiate School
8Current ChampsWellington High School
9The Famous FewSamuel Marsden Whitby
10Hurricane TortillaSamuel Marsden Collegiate School
11The Patriotic FewSamuel Marsden Whitby
11BellatrixSamuel Marsden Collegiate School

Year 9-10 - Wellington High School - 13 September 2018

RankTeam NameSchool
12BChampsWellington High School
2Bright SparksWellington High School
3WC3Wellington College
4WC1Wellington College
5etronOnslow College
6HIGH REGARDWellington High School
7The 4 PotatoesOnslow College
8TT&ToTRRWellington High School
9WC2Wellington College
10Lewis LionsWellington High School
11PlutoOnslow College
12CrabbsOnslow College

Year 7-8 - Aotea College - 12 September 2018

RankTeam NameSchool
1TRY AGAINBishop Viard College
2Marsden MechanicsSamuel Marsden Whitby
3Tawa NgahereTawa School
4Milky WaySamuel Marsden Whitby
4Flying cheetahsSamuel Marsden Whitby
6BVC READYBishop Viard College
6Synt@xSamuel Marsden Whitby

Year 9-10 - Aotea College - 12 September 2018

RankTeam NameSchool
1Aotea Year 10Aotea College
2Tawa CaterpillarsTawa College
2TE RITOTe Kura Kaupapa Maori o Te Rito
4Porirua College Yr 9-10 Team 1Porirua College

Year 9-10 - Aotea College - 11 September 2018

RankTeam NameSchool
1Aotea Year 9 1Aotea College
2ERROR!Paraparaumu College
3Newlands College Team 2Newlands College
4Newlands College Team 3Newlands College
5Paraparaumu College Yr 9-10 Team 2Paraparaumu College
6Newlands College Team 1Newlands College
6Racist PotatoesParaparaumu College
8PythagorasHorowhenua College
9OneHorowhenua College
10Paraparaumu College Yr 9-10 Team 1Paraparaumu College
11SkynetSamuel Marsden Whitby
12Aotea Year 9 2Aotea College

Year 9-10 - Hutt Valley High School - 11 September 2018

RankTeam NameSchool
1Muritai 1Hutt Valley High School
2UHC The Real SteelUpper Hutt College
3The FairiesRaphael House Rudolf Steiner School
4The GnomesRaphael House Rudolf Steiner School
5We TriedHutt Valley High School
6A.L.P IndustriesHutt Valley High School
6Wasted PotentialHutt Valley High School
8The Sisterhood #65Sacred Heart College (Lower Hutt)
9"We Showed UpTaita College
9UHC The Real DealUpper Hutt College

Year 5-6 - Hutt Valley High School - 10 September 2018

RankTeam NameSchool
1Te Kura Maori o Porirua 1Te Kura Maori o Porirua
2Tawa KaupekapekaTawa School
3Raphael House 1Raphael House Rudolf Steiner School
3HALOKoraunui School
5Creative KidsTotara Park School
6Fruit SaladKoraunui School
6Creative BuildersTotara Park School
6Electronic FreaksTotara Park School

Year 7-8 - Hutt Valley High School - 10 September 2018

RankTeam NameSchool
1All StarsTui Glen School
2Wilford1Wilford School
2Wilford2Wilford School
4All SparksTui Glen School